מהשפעה לשפע

להיות מנהיג

 מהשפעה לשפע- איך למשוך שפע חומרי ורוחני אל חייך ולהשפיע שפע טוב בעולם הזה

כשחושבים על זה לעומק, כולנו רוצים אותו הדבר. כולנו היינו רוצים שתהיה לנו בריאות טובה ואנרגיה גבוהה, כולנו היינו רוצים להיות מאושרים ושמחים יותר, כולנו היינו רוצים יותר שפע וכסף להגשים את החלומות שלנו, לסייע לילדים ולחלק מאתנו אף להרחיב את מעגל התמיכה גם מעבר למשפחה ולהפוך את המקום בו אנו חיים למקום טוב הרבה יותר.

בינינו- מעטים האנשים שמצליחים להגיע לשם. רוב האנשים מתים ממחלות, רוב בני האדם חווים רגעים קטנים של אושר נקודתי שרובו מגיע מגירויים חיצונים (ולכן גם לא נשאר לאורך זמן), הרוב הגדול חווה קשיים כלכלים וגם אלה שמצליחים לפרוץ את הגבול וחווים שפע כלכלי מגלים שכסף לבדו אינו ערובה לאושר (ראו ערך אנשים יקרים וטובים כמו דודו טופז, איימי ויינאוס, רובין ויליאמס ועוד)

ומכאן מתעוררת שאלה, האם זה בכלל אפשרי כאינדיבידואלים, בעלי עסקים, חברות וארגונים להגיע למקום בו יש שפע אמיתי, שמחה אמיתית והרגשה שלחיינו יש משמעות עמוקה? ואם כן באיזו צורה עלינו לחשוב, להרגיש ולהתנהג בפועל הלכה למעשה?

התשובה היא כן חד משמעית. זה אפשרי, זה דורש כמובן שינוי מחשבתי, רצון וקצת אומץ אבל זה כל כך שווה את זה.

שינוי חיצוני מתחיל תמיד בשינוי פנימי.

שינוי פנימי הוא תמיד תוצאה של שינוי מחשבתי- שינוי בתפיסת העולם שלנו. 

תפיסות העולם שלנו משתנות כתוצאה מתהליכים רגשים באינטנסיביות גבוהה (מוות, מחלה, לידה, פרידה זוגית, פריצת דרך עסקית, פשיטת רגל ועוד) או כתוצאה מלימוד מעמיק.

תחשבו על זה, האם אתם אוהבים אנשי מכירות? האם אתם אוהבים למכור בעצמכם?

רוב בני האדם לא אוהבים אנשי מכירות וגם לא אוהבים למכור. חלק גדול מאלה שאוהבים למכור, מוכרים בשביל עצמם ולא חושבים על הצד השני, אבל כשחושבים על זה לעומק היכולת למכור לילדים שלנו, לאנשים היקרים לליבנו רעיון, תפיסת עולם כלשהיא היא ככל הנראה האומנות החשובה מכל (בעיקר אם החיים שלהם תלויים בכך:)

כולנו מכירים את המשפט שאומרים לאיש מכירות טיפוסי : "אתה כזה פוליטיקאי" או באנגלית:

"you are full of it"

אולי זאת הסיבה שלחלקנו קשה  עם פוליטיקאים.

אני מזמין אתכם כאן במרחב הזה לפתוח את הראש והלב לרעיון חדש שאם תבחרו לאמץ אותו ישנה את חייכם לטובה לעולמי עולמים.

אבל לפני הרעיון הסופי, הנה הקדמה קצרה שתיצור בסיס טוב יותר להבנה שלכם.

האם אתם מכווצים או מרחיבים את האנשים איתם אתם באים במגע?

מכירים את זה שהלכתם בקניון או שנציג מכירות טלפוני התקשר אליכם וניסה למכור לכם את מרכולתו? 

זוכרים שזה לא התאים לכם והוא לחץ ולחץ ובסוף או שנכנעתם וקניתם משהו שאתם ממש לא צריכים ויצאתם מהפגישה עם איש המכירות בתחושה לא נעימה בכלל או שהייתם מספיק חזקים, לא נכנעתם ללחץ אבל עדיין הרגשתם שלצד השני לא אכפת מכם בכלל?

מכירה מהסוג הזה מכווצת אותנו. היא סוגרת אותנו ואנחנו מתנגדים ונהיים אנטי. העיניין הוא שמכירות זה לא משהו שמוגבל ליחסים עסקים. בתהליכי חיזור צד אחד מנסה למכור לצד השני את הרעיון שהצד השני רוצה להעביר. הורים מנסים למכור לילדים שלהם את הרעיון שחטיפים וטלויזיה זה לא דבר בריא ושעליהם להשקיע יותר בלימודים. 

כל העולם הזה מורכב ממכירות וזאת אחת הסיבות שכל כך קשה לנו, כי לרוב בני האדם לא אכפת אחד מהשני, לא כי אנחנו לא טובים במהות שלנו, אלא בגלל שקצת איבדנו את הדרך.

עכשיו שלא תבינו לא נכון, אני בעד כסף, כולנו צריכים אותו, זה תחום שחשוב לטפח, אבל אני בעד לעשות כסף ממקום נקי אמיתי וכנה. (עכשיו זה לא שלא הייתי בצד השני- החיים הם בית ספר גדול מה שנקרא:)

הנוסחא לשפע ולהצלחה בחיים בעסקים היא שונה ממה שרוב בני האדם חושבים. שפע אמיתי מגיע כאשר אכפת לך אמיתי מהצד השני. גנדי אמר "הייה אתה השינוי שתרצה לראות בעולם" 

הנה סבא חביב ומתוק שהלך לתומו בקניון ואיש מכירות שכנע אותו לקנות סמארטפון שהוא לא צריך. הסבא השתכנע וקנה משהו שהוא לא צריך. כאשר משפחתו קלטה זאת הם חזרו לחנות, עימתו את איש המכירות ובקיצור לא משנה מה הייתה התוצאה הסופית- כיף זה לא היה!!

לעומת זאת הנה אותו סבא חביב ומתוק הלך לתומו בקניון והנציג של אותה חברה סלולרית הציע לו טלפון פשוט שמתאים לצרכיו, התעניין בחיים שלו ממקום אמיתי, היה אכפתי וכן ולבסוף אותו סבא חביב יצא מהחנות בהרגשה נעימה וכיפית עם מכשיר פשוט עבורו ועוד  3 סמארטפונים חדשים לשלושת ילדיו שלו שכן היו זקוקים למכשיר חדש. 

בתרחיש הזה כולם מרוויחים. הסבא יוצא בהרגשה טובה עם מוצר שהוא צריך, איש המכירות מרגיש שעשה משהו טוב עבור הסבא וגם יצא לו רווח נאה וכולם מרוצים. 

מאיש מכירות לאיש חזון והשפעה

 

אנשי מכירות של פעם כל מה שמעניין אותם זה לקחת מאיתנו משהו, פחות מדבר אליהם מה הלקוח מקבל.

כולנו עשינו את זה בחיינו, גם אני, אני לא שונה מכם.
אבל כל פעם שלקחתי רק בשביל עצמי, חויתי סבל וכאב.

אנשי השפעה זה משהו אחר לגמרי, אנשי השפעה לא רוצים לקחת, הם רוצים לתת, הם בעד החיים, הם רוצים לסייע לאדם שנמצא מולם והתוצאה של תפיסת עולם כזאת היא מדהימה, כאשר אנחנו מרגישים שלצד השני באמת אכפת מאיתנו, אנחנו נפתחים וקונים בשמחה גדולה מאוד. 

הנוסחא האולטמטיבית להצלחה עסקית אישית או זוגית ובכל מרחב חיים היא להיות אותנטי ואמיתי או ב-2 מילים: להיות מנהיג

להיות מנהיג

זה לא משנה אם אתה או את בעלים של חברת ענק, נשיא של מדינה, אמא במשרה מלאה, מורה בבית ספר, אבא לילדים, בן זוג אוהב או אדם ללא טייטל, העבודה שלנו היא לסייע לך להפוך להיות המנהיג שנועדת להיות. בין אם תבחר/י לרוץ לראשות הממשלה או להיות אבא או אמא במשרה מלאה- הדבר הראשון שעליך ללמוד לעשות זה להנהיג את עצמך, להיות משפיע.

בחיים האלה זה או שאתה משפיע או שאתה מושפע. או שהמורה של הילד שלך משפיעה עליך שהילד חייב ריטלין או שאתה מוצא את שורש הקושי של הילד שלך, נותן לילד את מה שהוא באמת צריך ומחזיר את הסדר למרחב של הבית.

או שאתה כבעל עסק ארגון או חברה מוביל את החברה שלך להצלחות ולהתקדמות או שאתה כל הזמן מתכופף ומכווץ את עצמך.

גם אם בחרת לגור ביער, לחיות חיי פרישות וסגפנות עליך לעשות זאת מתוך בחירה ומודעות ורצון אמיתי ולא מתוך חוסר ברירה או ויתור עצמי.

לא משנה באיזה נתיב של הנהגה תבחר- על כל אדם להשתוקק לשפר את כישורי המנהיגות/השפעה/מכירה שלו:)

לחיות על פי התנאים שלך

עיקר העבודה בשער הזה היא ללמוד להיות משפיע ולא מושפע, עיקר הפעילות בשער הזה היא ללמוד לקחת אחריות מלאה על החיים, לא לחכות שיתנו לכם ויעשו לכם אלא להעיר את הכוחות האדירים שטמונים בכם ולהתחיל לחיות את חייכם לפי התנאים שלכם

לשער מהשפעה לשפע יש מספר אפיקים עיקרים:

  1. השפעה (מכירות)
  2. שמחה אמיתית
  3. אומנות ההשפעה

מוגש באהבה, חברך

אליהו ויצמן

השער שלך לעצמך

 

להמשך העמקה בנושא שפע והשפעה

איך להשפיע על כל אדם ובכל סיטואציה

וידאו מרתק שיגלה לך איך להשפיע על היקרים לך מכל אפילו בלי שהם יודעים שאתה עושה זאת. וידאו חובה לאנשי עסקים, הורים, בני זוג ולכל מי שרוצה להיות משהו גדול בעולם הזה!!

איזהוא העשיר השמח בחלקו

קטע מרתק מתוך ערכת הדיסקים שלנו- "אדם כיציר מחשבותיו" בו תגלה את נוסחאת האושר האולטמטיבית.

3 סימנים לכך שהעסק שלך מצליח

מאמר קצר ופשוט שיתן לך את 3 המפתחות להצלחה עסקית רבת שנים