3 סימנים שהעסק שלך מצליח

כולנו רוצים שהעסק שלנו יצליח, השאלה היא איך מודדים הצלחה?

לפי כסף? שביעות רצון של הלקוחות? התשוקה שלכם?

העסק שלכם זה לא רק מקום העבודה שלכם.

הזוגיות, החיבור עם הילדים ובעיקר החיבור שלכם עם עצמכם הינו עסק חשוב לא פחות.

שפע אמיתי, לא יכול להתקיים לאורך זמן כאשר לא מטפחים את שאר מרחבי החיים

המאמר שלפניך ייתן לך 3 מפתחות לכל שותפות/עסק מצליח.

 

1. מטרה ראויה

בואו נחשוב יחד, מה הבעיה העיקרית של רוב בעלי העסקים? למה מעל ל80% מבעלי העסקים בישראל נסגרים תוך שנה מתחילת הפעילות?

יש הרבה אנשים מוכשרים מאוד, עם רעיונות מדהימים, אבל הרוב הגדול ברגע שמגיע הרעיון, מייד ניגש לביצוע ברמת התכלס, קונה סחורה, משכיר מקום ויאללה קדימה לעבודה. זה לא מחזיק. 

אם הייתי מבקש ממך לקפוץ מצוק בגובה 20 מטר לתוך ים סוער, האם היית עושה זאת?

רוב הסיכויים שלא, נכון?

אבל אם אדם יקר לך היה טובע במים, האם היית קופץ להצילו? רוב הסיכויים שכן, נכון?

מה ההבדל? מה השוני בין המקרים?

להקים עסק מצליח, לבנות משפחה, לגדל ילדים עצמאים ושמחים, זה קשה מלכתחילה. יש כל כך הרבה אתגרים, צמתים ומהמורות בדרך.

בשביל ליצור הצלחה ואושר מתמשך, על כל אדם לזכך בתוכו את הסיבות למה הוא עושה את מה שהוא עושה ולדאוג להזכיר את זה לעצמכם כל יום.

עליך להציב מול עיניך מטרה ראויה, לדמיין אותה, לראות אותה, לשכנע את עצמך שזה אפשרי. אף אחד לא יעשה זאת בשבילך. 

"כל עוד מחשבה אינה מקושרת למטרה, אין הגשמה נבונה"

"אדם צריך להציב מטרה הגונה בליבו ולהערך להגשמתה. עליו להפוך מטרה זו לנקודה המרכזית במחשבותיו" (ג. אלן- אדם כיציר מחשבותיו)

2. מנהיג

ג'יימס אלן, בספרו הידוע "אדם כיציר מחשבותיו" אמר כי "החולמים הם המושיעים של העולם, חלום חלומות נשגבים ואת שאתה חולם כזה תהיה. נסיבות חייך עשויות להיות לא נעימות, אך הן לא יישארו כך לו רק תציב לך אידיאל ותחתור להגיע אליו"

עסק מוצלח חייב מנהיג, איש חזון שמתווה את הדרך, שרואה את מה שרוב בני האדם לא מסוגלים לראות עדיין. מנהיג אמיתי הוא אחד שאמיץ מספיק לנוע קדימה גם בדרך לא סלולה. היכולת לראות משהו שאינו קיים עדיין בעולם המעשה הוא הכוח שמניע את העולם הזה, החל מסיפורי משה רבנו ועד תומס אדיסון, האחים רייט, נלסון מנדל,מרטין לותר קינג ורבים וגדולים אחרים.

מנהיג אמיתי לא חייב להיות בעל מעמד או ממון, הוא בעיקר חייב להיות אחד שמוכן לתת את כל כולו למען אידיאל שגדול ממנו. 

מנהיג אמיתי הוא אחד שמדבר עם כולם בגובה העיניים, אבל הוא בעיקר אחד שמוכן לעשות את מה שרוב לא מוכנים לעשות:)

יש מנהיגים שקטים ויש מנהיגים דברנים, לכל אחד הסגנון שלו, אבל בשורה התחתונה פיתוח כישורי מנהיגות הינם מצרך חשוב מאוד בין אם אתה הורה לילדים, שכיר בחברה, בעל עסק/ארגון. 

בין אם ברצונך לייעל או להקים עסק/ ארגון ובין אם הינך רוצה לייעל את ההתנהלות בתוך הבית שלך, בקהילה או עם הילדים, עליך לפתח את כישורי המנהיגות שלך והדבר שייתן לך הכי הרבה כוח הוא מציאת אידיאל שגדול רק מעצמך. לכן זוהי חובתך העליונה להמשיך לחזק, לשפר, ולהביא לידי ביטוי את יכולות המנהיגות שלך, לחזק את מה שחלש וכל הזמן להזכר למה אתה עושה את מה שאתה עושה. 

 

3. צוות מנצח

אז יש מטרה ראויה ויש גם מנהיג שמוכן לעשות כל מה שצריך לעשות, העניין הוא שהמנהיג לא יכול לעשות הכל לבדו. 

"נָבֹל תִּבֹּל–גַּם-אַתָּה, גַּם-הָעָם הַזֶּה אֲשֶׁר עִמָּךְ:  כִּי-כָבֵד מִמְּךָ הַדָּבָר, לֹא-תוּכַל עֲשֹׂהוּ לְבַדֶּךָ, וְשַׂמְתָּ עֲלֵהֶם, שָׂרֵי אֲלָפִים שָׂרֵי מֵאוֹת, שָׂרֵי חֲמִשִּׁים, וְשָׂרֵי עֲשָׂרֹת. אִם אֶת-הַדָּבָר הַזֶּה, תַּעֲשֶׂה, וְצִוְּךָ אֱלֹהִים, וְיָכָלְתָּ עֲמֹד; וְגַם כָּל-הָעָם הַזֶּה, עַל-מְקֹמוֹ יָבֹא בְשָׁלוֹם" (שמות י"ח)

עסק מצליח הינו עסק שבו כל צד עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב. מי שיודע שיווק עושה שיווק, מי שתפקידו להביא את הסחורה מביא את הסחורה ומי שתפקידו לדבר עם האנשים מדבר עם האנשים.

צוות מנצח פועל ללא אגו- כל אחד עושה את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר. 

תכונה נוספת של צוות מנצח היא שברגעי משבר, כאשר אין ברירה, גם המנהיג, המנכ"ל, בעל העסק יעשו כל מה שצריך לעשות על מנת שהפעילות תתרומם גם אם זה פחות נוח. 

לסיכום, אם ברצונך לשפר לייעל או לפתוח פעילות חדשה עליך למצוא מטרה ראויה, לפתח את כישורי המנהיגות שלך ולמצוא צוות שיתחבר לאידיאל שלך ושביחד עם כישורי המנהיגות שלך תהפכו את העולם הזה למקום טוב יותר.

לחיי ההצלחה שלך

מוגש באהבה

אליהו ויצמן

התחברות / התנתקות