סודות האותיות- 7 המפתחות למציאת הייעוד שלך

מאמר כיפי ומרתק המשלב את חוכמת האותיות יחד עם כלים פרקטים

ואשר יראה לך צעד אחר צעד את הנתיב לגילוי ייעודך בעולם

צעד ראשון: סינון מידע

מציאת הייעוד זה לא רק מה העבודה והתעסוקה שלנו, זה בעיקר מי אתה ולמה באת לעולם הזה. 

אנשים שנמצאים בייעוד שלהם הם כל כך מלאי תשוקה לעשייה הזו עד שהיו מוכנים לעשות זאת אפילו בחינם. 

ועם זאת בכנות רבה מאוד, לא כולם יכולים או רוצים להיות סטיב ג'ובס  או תומאס אדיסון הבא, אבל ברגעים מכוננים, יכול להגיע רגע בזמן  שבו אחד או יותר מאיתנו יידרש לנקוט עמדה ולצעוד קדימה ולכן לכל אדם יש ייעוד משלו. אחד יכול להיות בטלן כל ימיו אבל ברגע אחד בזמן יאמר משפט לילד שלו שייצרב בתודעתו ויאפשר לאותו ילד לחיות בייעוד שלו כל חייו. יכול להיות מצב בו אדם מרגיש שלא בא לו ללכת לעבודה אבל מצליח להלחם נגד הטבע שלו ובדרך לעבודה מציל אדם מתאונה.  

הצעד הראשון בדרך למציאת ייעודך בחיים הוא לסנן את המידע. בעידן של היום בו אדם ממוצע צורך כ-10 ג'יגה של מידע, רובינו חווים עומסים אדירים. 

איך משחררים את עומס המידע?

הקו המנחה שלנו כאן היא צמצום גירויים 

על כל אחד מכם למצוא את האסטרטגיה שתסייע לו להפחית את הגירויים החיצונים למספר ימים. 

מדיטציה יומית, כמה ימים ללא טכנולוגיה, צום מים, סדנת שתיקה ועוד. 

ברגע שמצמצמים את הרעשים, נוצר פתח, מרווח, שער למשהו חדש:)

צעד שני: חיבור למקור ידע

עכשיו אחרי שהעומס בתוכינו התרוקן, ניתן להתפנות לשלב הבא. הקו המנחה הוא: מה אתה רוצה?

מה אתה רוצה להיות?

נניח והיה לך 10 מיליון ש"ח בחשבון הבנק והיית בבטחון מלא,

מה היית רוצה לעשות,

איך ייראה יום בחייך?

נניח ולא הייתה שום סכנה שתכשל, מה היית רוצה לעשות?

מה היית רוצה לתת לעולם?

אלה הן רק חלק מהשאלות שיכולות לקדם אותך. כמובן שכמה שיותר בהירות יותר טוב, אבל גם אם אין לך עדיין מספיק בהירות יש עדיין הרבה מה לעשות. החלק הבא של שלב זה הוא להתחבר למקור של ידע שיתמוך בכיוון הכללי אליו הינך רוצה להגיע. מקור ידע יכול להיות ספר ספציפי שהינך מעמיק בו ( כמו שאני קורא את הספר "אדם כיציר מחשבותיו כבר 12 שנה), מורה, מאמן, מנטור, תחום לימוד ספציפי.

בשלב הזה הגיע הזמן למלא את הכלי ולהתחיל ללמוד ללמוד וללמוד. חבר טוב וקולגה שלי תמיד אומר שהכי חשוב בחיים זה להיות תלמידים נצחיים. ללמוד ללמוד וללמוד:)

צעד 3: שינוי מודעות יוצר כאב- הייה חזק והשאר במשחק

רוצה לדעת איפה רוב האנשים נופלים? כאן בשלב הזה. רוב האנשים שבוחרים תחום חדש ומתחילים להעמיק בו, בשלב מסוים נתקלים בתקרת זכוכית, מכשול, קונפליקט ואז הרוב מפסיקים ומתייאשים. 

הדבר היפה ביותר שאנשים לא מבינים הוא ששורש הקונפליקט נובע מכך שרוקנת חלק מהפסולת שהיית בתוכך עד לרמה שיכולת לשים משהו חדש, אחרי כן התחלת לשים משהו חדש ועכשיו יש קונפליקט בין אמונות, לדוגמא, נניח ועוררנו בך רצון מודחק להיות שף מצליח. סיננו את הרעשים, הבאנו אותך למספר הרצאות נושא בישול והניצוץ בך נדלק, התחלת לדבר ולדמיין אותך פותח מסעדה ומשמח אנשים מתוך מעשי ידייך ותוך כדי הלימוד וההתקדמות הגעת למשבר פנימי: "מה אם לא יאהבו את האוכל שלי, מה אם לא אצליח" עכשיו הגענו לשורש הקושי, אם תעשה עוד מאמץ קטן ודווקא בשלב שהכי בא לך לוותר, תלמד יותר, תלך לעוד סדנאות, תשקיע יותר, תצא נגד הטבע שלך, זה האקס פקטור שכולם מדברים עליו. האקס פקטור זה הלב שלך, הנחישות, האהבה שבך- זה הכוח שלך:)

צעד רביעי- ברוכה הבאה לשערי שינוי התודעה - כאן הקסם מתרחש

כאן בשלב הזה אפשר לנשום קצת אוויר פסגות, שיחררנו את הקונפליקט ופרצנו גבול בתוכינו. הפחד מה יגידו עלינו ומה יחשבו עלינו אינו מניע אותנו…אבל אם חשבתם שאפשר לנוח על זרי דפנה, אז התשובה היא כמובן שלא…כאשר תימצאו באיזור של שינוי תודעה, הבעיות ימשיכו לצוץ, קונפליקטים יגיעו מפעם לפעם, והדבר החשוב ביותר להבין הוא לדעת שקונפליקט נוסף יגיע ובמקום לכעוס, להתעצבן ולהתמרמר אפשר לשים חיוך קטן על הפנים ולומר לעצמכם: "איזה יופי, עוד פריצת דרך הולכת להתרחש בחיי" -כיוון שאחרי כל קונפליקט שפותרים מגיעה פריצת דרך:)

צעד חמישי- כשהעין נפקחת

חוכמת האותיות הראתה לנו את הדרך למציאת הייעוד שלנו דרך אותיות השורש י.ע.ד:

סינון מידע——-חיבור למקור ידע———עלייה ברמת מודעות——שינוי תודעה

בואו נתבונן יחד על המילה יעודי מול יהודי, שניהם נשמעות כמעט אותו הדבר אבל במשמעות יש הבדל אדיר, האומנם?

מה ההבדל בין יעודי ליהודי?

ההבדל הוא באותיות עין מול הא

מתי תדע שנכנסת בשערי הייעוד שלך? כאשר העין נפתחת, משמעו כאשר אתה לומד להסתכל על דברים בצורה שונה, כאשר החשיבה שלך השתנתה ואינך חושב על אוטומט. אם תעמיק שם בנקודה הזו ולא תסגור את עיניך, ה-ע תהפוך ל-ה. האות -ה משמעה – אלוהים. כלומר מה שיצא ממך הוא כמו דבר אלוהים. מה זה אומר בפרקטיקה? זה לא אומר שהאדם נהפך לאלוהים, מה שזה כן אומר הוא שיש אחדות בין המחשבה שלך לדיבור שלך ולמעשים שלך. אנשים מרגישים את זה ולכן מה שאתה עושה נוגע באנשים וזה מרגיש מדויק, מדויק לך, להם ולכל מי שסובב אותך.

צעד שישי: להשאר בייעוד

יהודי- אותיות הודייה

מי מכם שמכיר אותי אישית יודע שאני עושה כמיטב יכולתי להתרחק מהגדרות המבוססות על מוצא אתני.  אינני מגדיר את עצמי כאדם דתי למרות שאני לומד ומלמד קבלה ומאוד מחובר לשורשים של המסורת היהודית ובד בבד למדתי ועודני לומד ממקורות מגוונים נוספים גם מעבר לים.  אני יותר אוהב להשתמש בביטוי, איש חזון והשפעה או אדם רוחני. 

למה אני מספר לך זאת?

כיוון שלהיות יהודי בשבילי מחובר אוטומטית למילה הודייה.

הודייה היא המפתח לכך שתישאר בייעוד שלך. כל כך הרבה אנשים הגיעו לגדולה ונפלו בשל יהירות וגאווה, שחצנות והתנשאות. 

המפתח החזק ביותר לכך שתישאר במסלול ולא תתרחק מהייעוד שלך הוא להיות בהודייה תמידית. 

ראה אנשים מוכשרים כמו דודו טופז שברור שייעודו היה לשמח אנשים, או רובין וילאמס וכדומה

לומר תודה על כל דבר, להודות גם על מה שלא מסתדר, לכל דבר יש את הזמן שלו תחת כיפת השמיים. 

ברמה פרקטית המלצה שלי, כל יום בבוקר לפני שהיום מתחיל, לשבת 5 דקות על כסא עם עיניים עצומות ולהודות בלב  על כל הטוב שמתרחש בחייך. אפשר גם לכתוב על מחברת כל לילה לפני השינה כאשר שאלת המפתח היא: 

על מה אני יכול להודות בחיי ברגע זה?

צעד שביעי: להיות צינור

להיות צינור משמעו להשפיע, להיות צינור משמעו שכל הסיפור הזה של ייעוד ומציאת הייעוד מתאים רק למי שבוחר להקדיש את חייו למען אידיאל גדול מעצמו. זה לא פשוט, זה לא קל, אבל זה שווה את זה, ולטעמי אין דרך אחרת לחיות את החיים האלה:)

 

תחשבו על זה, מי שמפעיל את הצינור, פותח וסוגר את הברז תמיד תלוי במשהו. זה שמקבל את מה שיש לצינור לתת עדיין נמצא בחסר כי הוא כל הזמן רוצה לקבל. לעומת זאת הצינור כל הזמן נמצא בשפע כיוון שהמים כל הזמן עוברים דרכו, הצינור מבין ששום דבר לא שלנו, לא הכסף, לא הגוף הזה, לא הממון, אלא רק עובר דרכינו. העבודה שלנו היא להיות פתוחים גמישים ונקיים כך שהמים יוכלו לזרום בחופשיות דרך הצינור.

מוגש באהבה

אליהו ויצמן

השער שלך לעצמך

התחברות / התנתקות