7 המפתחות להחלמה מכל מחלה

הקדמה: "אני לא רופא מערבי ולכן אין לי שום סמכות להורות לכם מה לעשות ואיך לעשות, האם לקחת או להפסיק שימוש בתרופות. כל מטרת המאמר היא לתת לכם נקודת מבט נוספת על מנת שתוכלו להחזיר את האיזון והבריאות אל חייכם. בכל נושא הבריאות ההמלצה שלי היא תמיד להיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון שעליו אתם סומכים ובכל מקרה לזכור שהאחריות על חייכם היא רק ורק בידכם"

בין אם אתם במצבים של חולי קל או קשה, או שאתם מודים לבריאותכם ורוצים לשפר את רמת האנרגיה והבריאות שלכם, המאמר הבא יעשה לכם סדר בראש ויאפשר לכם להיות מאוזנים ובריאים לשנים רבות וטובות.

לחיי הבריאות שלכם:)

דון מיגל רואיס מדבר בספרו הידוע "4 ההסכמות" (ספר חובה) על טוהר המילה וכוחן של מילים בעיצוב חיינו. רואיס אומר "המילים שלכם הן הכוח שניחתם בו כדי ליצור. המילה איננה צליל או סמל כתוב ותו לא, המילה היא כוח, היא הכוח העומד לרשותכם כדי להתבטא ולהתקשר, לחשוב ובכך ליצור את האירועים המתרחשים בחייכם", המילים הן הכלי החזק ביותר שניתן לבני אדם, הן כלי של קסם. המילים הן הכלי החזק ביותר שניתן לבני אדם, הן כלי של קסם, אך בדומה לחרב פיפיות (חרב ובה להב מ-2 צידיה), יש בכוחן ליצור את החלום היפה ביותר או להרוס את כל הסובב אתכם. להב אחד הוא של החרב הוא השימוש לרעה במילה והלהב השני הוא טוהר המילה, היוצר אך ורק יופי, אהבה וגן עדן עלי אדמות"

בהקדמה לספר תהילים כתוב " וְיַעֲמוֹד לָנוּ זְכוּת פְּסוּקֵי תְהִלִּים וּזְכוּת תֵבוֹתֵיהֶם וְאוֹתִיוֹתֵיהֶם וּנְקוּדוֹתֵיהֶם וְטַעֲמֵיהֶם, וְהָשֵמוֹת הָיוֹצְאִים מֵהֶם מֵרָאשֵׁי תֵבוֹת וּמִסוֹפֵי תֵבוֹת, לְכַפֵּר חַטֹאתֵינוּ וַעֲווֹנוֹתֵינוּ וּפְשָעֵינוּ, " וּמִשָׁם יִמָשֵׁךְ לָנוּ שֶׁפָע לְנֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה", וְאַל תִקָחֵנוּ מֵהָעוֹלָם הַזֶה קוֹדֶם זְמַנֵנוּ, וְנִזְכֶּה לְחַיִים אֲרוּכִּים טוֹבִים וּמְתוּקָנִים, בְּאוֹפָן שֶׁנוּכַל לְתַקֵן אֶת אֲשֶׁר שִׁיחַתְנוּ"

טוני רובינס מגדולי המאמנים בעולם מדבר על שלושת הכוחות שמעצבים את חיינו, בינהם הכוח של המילים בשינוי מצב רוחנו. כאשר מצב הרוח שלנו משתנה, הבחירות וההחלטות שלנו משתנות וכך גם גורלנו. 

יש יופי וקסם כל כך עמוק בתוך המילים והאותיות בשפה העברית שקצרה היריעה מלהרחיב במרחב הזה כאן עכשיו, אך כפי שהבטחתי הנה 7 מפתחות מתוך שורש המילה "מחלה" שיסייעו לכל החפץ בכך להגיע למקום של בריאות וניקוי מכל מחלה או חוסר איזון פיסי רגשי, מנטלי או רוחני:

1.המחלה היא ההחלמה- זה שורש הבלבול בעולם.

 הגוף שלנו שואף לבריאות. יש מערכת שיקולים פנימים בתוף הגוף שאפילו גדולי הרופאים בעולם לא מצליחים להבין לעומק. כאשר אנחנו נחתכים ויורד דם, מנגנון הקרישה נכנס לפעולה וסוגר את הפצע.  כאשר אנחנו שותים יותר מידי אלכוהול, הגוף בשלב מסוים אומר "עד כאן" ומתחיל לייצר סימפטומי חולי עד שאנחנו מפסיקים לשתות או מקיאים. כאשר יש עומס רעלים בגוף ואז נוצרת פריחה בכל הגוף, הפריחה היא לא מחלה, אלא תהליך החלמה שנובע מחוסר איזון. זה החלמה, לא מחלה. מי שמסכים עם זה, עשה כבר 90% מהעבודה. להכניס תרופה כימית לתוך הגוף במצב הזה, זה בדיוק שורש הבלבול שגורם לכל כך הרבה סבל בעידן של היום. 

2. כל תהליך של החלמה מתחיל במחילה

אדם לא נהיה חולה סתם ככה. לכל דבר בחיים יש סיבה. חולי או חוסר איזון פעמים רבות הינן תוצר של תקיעויות מחשבתיות ומצבים של חוסר זרימה פנימיים. בתהליך הריפוי של צורך לבקש סליחה, או מאדם, מחבר, מאלוהים או מעצמנו.

הפתרון: לבקש סליחה, סליחה שהכנסנו אוכל מרעיל לגוף שלנו, סליחה שבילינו עם אנשים שעשו לנו רע, סליחה שעבדנו בעבודות שגרמו לנו סבל, סליחה שנתנו לאנשים לדבר אלינו בצורה משפילה וסליחה שאנחנו דיברנו ולא כיבדנו את עצמנו, סליחה שויתרנו לעצמנו. כל אחד אמור למצוא את הנוסח והתהליך המדויק לו. מחקרים רבים מראים שבקשת הסליחה והחרטה האמיתית, משחררת הרבה מאוד רעלים מתוך הגוף ומאפשרים זרימה מחודשת הפותחת מרחב לריפוי אמיתי. 

3. כל תהליך של החלמה מתחיל כאשר מתחברים למקום של חמלה:

אדם חולה פיסית היה חולה רגשית ומנטלית עוד הרבה לפני שהמחלה התהוותה בגוף הפיסי. בטוח יצא לכם להכיר אנשים שהיו חולים בין אם בשפעת קלה או עיניינים חמורים יותר ופעמים רבות ניתן לראות שבזמן חולי קשה לנו להיות בחמלה עם עצמנו, אנחנו כועסים שלא יכולים ללכת לעבוד או שיש לנו מלא דברים לעשות ולמה זה קרה דווקא עכשיו. העינין הוא שאם אנחנו מבינים לעומק שהמחלה היא ההחלמה, אז במקום לכעוס ולהתעצבן ולהתנגח במציאות, אנחנו נאמר משפטים בסגנון "תודה רבה שזה קרה", יש לי שיעור ללמוד כאן, איזה מופלא הגוף שלי שמשבית אותי לזמן מה על מנת שאוכל למלא את המצברים שלי מחדש"

 הפתרון: חמלה, רכות, והמון המון סבלנות יאפשרו לנו להתמודד עם הקושי עד לחזרה לאיזון ולבריאות.

4. השחרור מחולי מתחיל כאשר מפסיקים לדבר דברי חולין

השמצה, רכילות, כעס, קללות, ביקורת, לשון הרע, בין אם כלפי אדם או ארגון אחר ובין אם כלפי עצמכם, כל אלה מעצימים את חוסר האיזון והחולי.

אני לא אומר שיש לדבר כל היום דברי קדושה (למרות ששוה לשקול את הרעיון:) אלא אומר שעלינו לחשוב טוב, לבחור להשתמש במילים טובות כדי לבטא את הרגשתנו. לכולנו יש ימים פחות טובים, אני לא מדבר על להיות אפאטיים ולחיות בעולם מדומיין, פשוט במקום לומר שאתם עצובים פשוט אפשר לומר שאתם פחות שמחים, שניהם זה האמת, פשוט המילה עצבות יש לה תדר שלילי ולא מקדם והמילה שמחה מעוררת אותנו לחיים.

אם אדם מבקר אתכם, או כועס ומתוסכל וזה יוצא עליכם, להחזיר בחזרה לא יועיל, לכעוס עליו, לקלל, להחזיק בפנים לא יתן לכם כלום אלא רק יעצים את החולי. 

הפתרון: לדבר טוב על כל אדם, למצוא את נקודת הטוב בכל אחד ואחד. (כנ"ל למצוא את הטוב שקיים בכם ויש כל כך הרבה טוב שם בפנים)

 

5. כוח החלום והדימיון בדרך לשחרור ולריפוי ספונטני:

המוח שלנו, על אף החוכמה האדירה שטמונה בו, יש לו מעקף אחד שיכול להוציאכם לחופשי לא רק בעינייני בריאות אלא בכל תחום בו תחפצו.

המוח אינו מסוגל להבדיל בין מה שקורה לכם, לבין מה שאתם מדמיינים שקורה לכם.

קרה לכם מצב שבו חלמתם חלום בו נחטפתם או עפתם באוויר, או התרגשתם מעיניין זה או אחר וכאשר התעוררתם לא ידעתם אם זה היה אמיתי או לא?

כך המוח עובד:) ואנחנו רוצים להשתמש "בבאג" הזה לטובתנו ולתעלתנו. 

פול.ג. מאייר אמר "כל מה שאתה מדמיין, חושק בו בלהט, מאמין בו בכנות ופועל למענו בהתלהבות, חייב בסופו של דבר להתגשם"

הפתרון: להתחיל לדמיין שאתם בריאים/שמחים/מאושרים גם אם זה עדיין לא קרה. לעצום עיניים, לשבת כמה דקות על כסא או מזרון בתנוחה נוחה ופשוט לדמיין שאתם עושים פעילות שהחולי וחוסר האיזון הנוכחי שלכם לא מאפשר לכם לעשות. לדמיין שמצליחים ללכת גם אם יש מגבלה שמונעת זאת, לדמיין לדמיין ולדמיין. 

בכל הכנות, זה קשה. זה קשה לדמיין מציאות שונה ממה שקורה כרגע, אבל זה כל כך שווה את זה, כיוון שברגע שתתחילו לעשות זאת לאורך זמן זה ייתן לכם כוח, אנרגיה, רעיונות אדירים ויקדם אתכם לעבר בריאות ואיזון.

 

6. גרגרי החול שעל הים ככלי להגעה לריפוי.

מה שיוצר בריאות בתוך הגוף שלנו, זה איחוד. איחוד משמעו שכל המערכות בגוף מאוחדות ועובדות אחת עם השנייה בהרמוניה.

רובינו זכינו לבלות קצת זמן בים, נכון?

גרגרי החול בים, האם הם מפורדים או מאוחדים?

כאשר אנחנו רחוקים מהמים, גרגרי החול נמצאים בפירוד מלא ואין שום איחוד ביניהם, באותו האופן כאשר יש חולי פנימי, יש פירוד בין החלקים בתוך הגוף שלנו. חלק מהאיברים יצאו מאיזון ונוצר פירוד. הרב יובל אשרוב נותן דוגמא יפה לכך, הוא אומר שכאשר אנחנו שואפים חמצן לריאות, הריאות לוקחות  כ-3% מהחמצן הנשאף לעצמן ואת יתרת ה97% של החמצן מעבירות לשאר הגוף וזה מה שיוצר בריאות. אם הריאה תחליט שהיא לוקחת את מלוא החמצן לעצמה, הגוף יקרוס תוך מספר דקות.

העבודה שלנו זה לחבר את החלקים המפורדים וזה דורש בירור עמוק, עלינו לגלות את שורש החולי, מה יצר אותו?

בעבודה שאני עושה עם אנשים זה תמיד לסייע להם למצוא את השורש בעצמם, אם אני אומר לכם למה אתם חולים, זה רק ינציח את המחלה, הרי בזמן חולי כל מה שאנחנו רוצים לשמוע זה מישהו שיגיד לנו שנהיה בסדר. ריפוי אמיתי מתחיל כאשר התשובות מגיעות מכם.

לדוגמא, אין דבר יותר נפלא ומדהים מאדם שיש לו בעייה פיזית ואחרי עבודה מבין שהשורש הוא במחשבות שליליות ובתפיסת עולם שאומרת שהוא חייב להיות צודק כל הזמן ואז לראות שכאשר התפיסה הזו משתנה, גם הגוף מתחיל להתאזן והבריאות הפיזית חוזרת לסדרה. הגוף לא יכול להיות חולה אלא אם יש מצע תמידי שמאפשר לחולי לגדול בתוך הגוף.

הפתרון:  נחזור שוב לים לרגע ונראה שגרגרי החול שקרובים למים מחוברים יותר אחד לשני, כלומר המים יוצרים חיבור. 

מים זה מילים, מילים של חיבור, תדר של חיבור, אמונה, רצון פנימי עמוק לאחד בין החלקים, כל אלה בשילוב עם פעילויות נוספות יסייעו לכם להגיע לאיזון. 

7. הדרך להחלמה מתחילה כאשר מסיימים את המלחמה ומתחילים בתהליך של הלחמה

כל מצב של חולי מגיע כתוצאה ממלחמה פנימית. חולי זה לא רק בגוף, יש עוד חלקים בתוכינו, רגשות לא מאוזנים, מחשבות שליליות שאינן משרתות אותנו ועוד. לעיתים מקור החולי הוא סביבה לא מעצימה, או תפיסת עולם שגויה, כאב, זכרון ישן ועוד. השחרור מתחיל כאשר מפסיקים להלחם ומתחילים להלחים. להלחים משמעו לחבר. בעבודה קבוצתית או אישית ההלחמה היא פשוטה יותר ואז הריפוי הספונטני מגיע מהר יותר.

הפתרון: תשאלו את עצמכם, מה חסר בחיי, מהי התחושה, ההרגשה שאם הייתי חווה בחיי הייתה מביאה לי שקט, שלווה וריפוי? אולי פחות שעות בעבודה? אולי החלפת עבודה? אולי שקט במחשבות? אולי מעבר לתזונה בריאה יותר? אולי לבלות כל יום כמה דקות בים? שיעור יוגה? 

כל אחד הוא אחר ומיוחד והדבר היפה היותר הוא לראות אדם שסבל כל כך הרבה ואחרי עבודה ממוקדת שבה נופלים לו מלא אסימונים הוא מתחיל לייצר בתוכו מצע חדש, תדר חדש  שמחזיר את הבריאות והאיזון  אל החיים. 

 

אהבתם את המאמר? מרגישים שהוא יכול לתרום לעוד אנשים? שתפו והעבירו אותו קדימה.

לחיי הבריאות שלכם

מוגש באהבה, חברכם

אליהו ויצמן

התחברות / התנתקות