מהמתנה לנתינה

 איך לגלות, למצוא ולחיות את הייעוד שלך

אנחנו נמצאים בעידן חדש בעולם. מי מכם שעתיק מספיק לזכור זאת, אז לפני 20-30 שנה השיח הציבורי דיבר על להקים בית ומשפחה, ללמוד באוניברסיטה, להשיג תואר שיאפשר שכר מכובד ולחיות חיים הגונים, היום השיח השתנה. הקידמה הטכנולוגית, ההאצה בקצב החיים, הגישה המיידית למאגרי מידע אדירים והיכולת להגיע לכל אדם בעולם בלחיצת כפתור, יוצרת שיח חדש בחברות המערביות. 

השיח החדש של העולם המודרני מדבר על הגשמה, מציאת הייעוד, ללכת אחר החלומות שלנו. השיח החדש מדבר על מימוש מלא של הפוטנציאל שלנו. 

העיניין הוא שהמרדף אחר מציאת הייעוד יכול לגרום לאנשים רבים לתסכול. יש רבים המחפשים את ייעודם עשרות שנים, חושבים שהייעוד ייפול עליהם מהשמיים ולא עושים את הפעולות שיאפשרו להם להתקדם לקראת ייעודם. ובינתיים הם לא מרוצים מהעבודה, מבן /בת הזוג, והדבר משליך ומשפיע על כל איכות חיינו. 

מספיק להכנס לפייסבוק בעידן של ימינו ולראות את כל אותם האנשים המשוועים לעשות טוב בעולם, המשוועים לאמן, להדריך, לעשות פעילות משמעותית ולראות את חבלי הלידה שלהם בדרך אל הגשמת מטרותיהם. 

ועם זאת, אין דבר נפלא יותר, מרגש ומעורר השראה מלראות אנשים שהצליחו להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי. אין דבר מדהים יותר מלראות אנשים שחיים את הייעוד שלהם כי הם אלה שנותנים לנו את הכוח לנוע קדימה. 

"החולמים הם המושיעים של העולם, האנושות אינה יכולה לשכוח את החולמים שלה. חלום חלומות נשגבים ואת שאתה חולם, כזה תהיה" (ג. אלן- אדם כיציר מחשבותיו)

אני אהיה הראשון לעודד אתכם ללכת אחר ייעודכם, אבל על מנת שלא תבזבזו שנים רבות, כסף רב, תסכול ועצבים בדרך, זאת המחויבות שלי להזהיר אתכם. מציאת הייעוד צופנת בתוכה קסם ושפע רב וחיים מדהימים מעבר לכל דימיון שלכם ועם זאת יש לא מעט נקודות של סבל קושי והדרך אל הייעוד טומנת בתוכה רגעים ומשימות שהם סיזיפיות ולא פשוטות והמיומנות של האמיצים בינכם שייכנסו בתוך השער הזה, היא ללמוד להפוך את המשימות שאנחנו לא אוהבים לעשות למשימות מהנות וכיפיות- כיוון שזה מה שייתן לנו את הכוח לנוע קדימה…

איך אדם יודע שהוא נמצא בייעוד שלו?

קיימים מספר רמזים לכך שאדם נמצא בייעוד שלו:

1.  אתה מתייחס לעבודה שלך לא כעבודה או קריירה, אלא כמשימת חיים, שליחות

2. הייעוד מתייחס לאידיאל שהוא הרבה יותר גדול מרק טובתך והנאתך האישית

3. מצד אחד אתה בהתרגשות גדולה על כך שמצאת את ייעודך ומצד שני אתה באיזון שנותן שקט ורוגע. עודף התרגשות ללא קור רוח או קור רוח ללא התרגשות הינם סימן לכך שעדיין אינך נמצא במקום מאוזן.

4. מחשבה, דיבור ומעשה נמצאים בקו אחד- משמעו מה שאתה חושב, זה מה שאתה אומר וזה גם מה שקורה

5. לצופים מהצד לא ברור אם אתה עובד או משחק, בשבילך מדובר בשילוב של שניהם….

לחבר את הקסם עם התכלס

השער ה-5 באקדמיה מתחלק ל- 3 חלקים:

 השלב הראשון  הוא ללמד אותך איך למצוא את מה שנועדת לעשות בחייך, משמעו לסייע לך להבין מהו הדבר הנכון ביותר עבורך, לא מה נכון עבור ההורים שלך או חבריך לעבודה או בן/בת הזוג שלך. מה נכון לך. כי רק ברגע שנמצא את מה שנכון לך אתה או את תוכלו להיות 100 אחוז עצמכם וזאת גם המתנה הגדולה ביותר שתוכלו לתת לכל מי שסביבכם. משפט מפורסם אומר: "אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות" (ר. נחמן)

השלב  השני מדבר על כך שמציאת הייעוד שלך זה לא משימה חד פעמית, אלא חלק ממסע מתמשך שלעולם אינו נגמר. רוב בני האדם העסוקים בחיפוש אחר ייעודם נתקעים על דבר אחד ולא נמצאים בפתיחות לאפשר למשהו עמוק יותר לנבוע מתוכם ולכן מילת המפתח לשלב השני היא גילוי

משמעו שלא מספיק  למצוא את ייעודך אלא גם להנות מהדרך המופלאה של גילוי הייעוד שלך. ייעוד זה משהו שכל הזמן יש לכוונן ולעדכן אותו. לעיתים נסיבות משתנות, ישנם אירועים משפחתיים שמחייבים אותנו לגלות גמישות ורגישות, הרי למדנו כבר ששלום בית הוא הבסיס לכל התקדמות והצלחה.

השלב השלישי מדבר על לחיות את הייעוד שלכם. לחיות את הייעוד משמעו להיות אותנטים, משמעו לא רק לדבר על זה אלא לחיות את זה ולחיות את הייעוד שלכם דורש המון משמעת והמון המון התמדה, כיוון שהחיים כל הזמן ינסו לגרום לכם לשנות את דעתכם ולצאת מהמסלול. זה לא דבר רע, זה רק נועד לבדוק כמה אתם באמת רוצים את מה שאתם רוצים. 

מאמרים נוספים להמשך העמקה בנושא מציאת הייעוד

לסיים את הסבל

שיעור מרתק שיראה לך איך להשתחרר מהסבל אחת ולתמיד כך שתוכל לנוע קדימה אל עבר הגשמת מטרותיך.

צא נגד הטבע שלך וגלה את מתנתך

מאמר לא שגרתי, נוגד את מה שחשבתם שעליכם לעשות על מנת למצוא ולחיות את ייעודכם

5 השלבים למציאת הייעוד שלך

מאמר כיפי מרתק ומעורר שיראה לך צעד אחר צעד את הנתיב לגילוי ייעודך בעולם