מה המהות הרוחנית של המפרקים שלנו ומה הקשר בין זה לבין ראש השנה ויום הכיפורים?

מפרק הירך, מפרק הברך, וכל שאר המפרקים בגוף הפיסי שלנו, אחראיים על חיבור בין איברים.

ההגדרה הלשונית מויקיפידיה אומרת ש: "מִפְרָק (TA: Junctura) הוא אזור בגוף שעליו מתחברות שתי עצמות או יותר. המפרקים מאפשרים בדרך כלל תנועה בין העצמות. מפרקים בנויים בצורה המאפשרת עמידה במאמצים מכניים וגם תנועה.

סוג המפרק וצורתו קובעים את אפשרויות התנועה בין העצמות. בגוף האדם יש 68 מפרקים"

מעניין שאיבר שאחראי על חיבור בין עצמות, מפרק שבזכותו יש לנו יכולת תנועה רחבה יותר, למעשה שורש המילה שלו הוא הפוך לגמרי: פ.ר.ק

לא חשבתם על זה כך? נכון. התפרקות, היא מילה המתארת פירוק, סיום, הפרדות לחלקים.

התפרקות…זה דבר כואב מאוד, במיוחד בגוף הפיסי, אבל אם חושבים על זה לעומק בתוך הגוף שלנו מיליוני תאים מתפרקים מידי יום ומיליונים חדשים נבנים כל יום מחדש. תהליכי התפרקות הינם תהליכים שהכרחיים בחיים שלנו.

התחדשות אמיתית לא יכולה להתקיים ללא התפרקות. היא לא יכולה להתקיים מבלי שהאדם למד את השיעור שגרם למשבר להתהוות מלכתחילה.

התפרקות אותיות פרק
התפרקות מאפשרת לנו לפתוח פרק חדש באמת,
זאת הסיבה שפעמים רבות האנשים הכי משפיעים בעולם הינם אנשים שעברו חווית חיים מטלטלות (לא שאני מעודד חשיבה שכזאת, פשוט צריך להבין שכעומק הכאב של האדם כך גם עומק הפוטנציאל)

התפרקות היא כמו מוות והמוות הזה הוא מוות חשוב מאוד, מדובר במוות רוחני וכולנו עוברים מיתות קטנות כאלה במהלך חיינו, חלקים קטנים של האגו שמתפוררים כאשר עושים עבודה נכונה…כל דבר שהאמנו בו בעבר ועכשיו כבר לא, למעשה מעביר אותנו תהליך של התפרקות והתחדשות.

אם נחשוב על כך לעומק העבודה האמיתית שלנו בחיים היא להמית מידי יום את האגו שלנו, להמית את כל מה שהוא לא אותנטי ולא אמיתי, להמית את כל מה שהוא לא הרגע הזה. זה הדרך לחופש אמיתי.

כל מה שמגיע לפרקו מתפרק– בטבע הגולם הופך לפרפר. הגוף הפיסי של בני האדם מתפרק ברגע שהנשמה לא יכולה לחיות יותר בתוך הגוף.
אדם= א- דם. ברגע שמוציאים את ה-א= אלופו של עולם מתוך עצמותינו נשאר רק הדם ודם לבדו ללא רוח, לא יכול לקיים את הגוף הפיסי.

ההתפרקות הרוחנית היא קריטית למי שרוצה לגדול ולהפוך ליישות עצמאית שאינה תלויה בפידבק חיצוני אלא פועלת מתוך עוצמת הווייתה.

ההתרפקות מעכבת את ההתפרקות- מכירים את זה שאדם ניצב לפני שינוי תזונתי והוא אומר לעצמו: רק עוד ארוחה מפנקת אחת ואז אני מתחיל…..

או כאשר אדם אחרי משבר ואומר לעצמו: "אבל פעם הכל עבד וזרם לי כמו מים, אני לא מבין למה הכל כל כך תקוע עכשיו"

התרפקות על העבר מונעת את תהליך ההתפרקות הכל כך חשוב כדי לגדול באמת.

כדי לחיות באמת אדם חייב להתפרק מהישן, מההרגלים הלא משרתים, מהריצוי, מהרצון להיות מקובל מוערך וכדומה.

מה זה פורקן? אדם שפורק את זעמו, פורקן מיני וכדומה. כל אלה הינם ניסיונות של הגוף הפיזי הרגשי המנטלי והרוחני להתפרק מאנרגיה כלואה, להשתחרר, למות.

אצל גברים לדוגמא הפורקן המיני הוא ממש כמו מוות, בגלל זה יש לנו נטייה להרדם אחרי….

התפרקות אותיות הפקרות
התפרקות לא נכונה תולדתה היא הפקרות- פורקן לא נכון מביא להפקרות, אם אדם לא מנהל את עסקיו את משפחתו ואת חייו בצורה נבונה ומושכלת, אם הדרך שבה הוא מתפרק היא לא מדויקת, (צפייה מוגזמת בטלויזיה, שיטוט סתמי בפייסבוק, חלילה בגידות, מיני רמאויות וכדומה). כל אלה הינם פעולות שגורמות לאדם להפקיר את מה שחשוב בחייו באמת.

אין טוב ורע, נכון ולא נכון, זה הכל שלבים בהתפתחות האנושית שלנו.

התובנות הללו הינן תובנות של חוקי החיים ולכן נכונות בהכרח בעולם העסקי.

ראש השנה למעשה מציין את כל מה שדיברנו עליו כאן: תקופה של התחדשות והתפרקות. מודים על מה שהיה השנה, לומדים את השיעורים, מבקשים סליחה מעצמנו, מאנשים ומהבורא וממשיכים אל עבר שנה חדשה.

שנה אותיות שינוי, מחקרים מדעיים הראו שבשנה שלמה קרוב ל98% מהגוף שלנו משתנה ומתחדש. אז איך יכול להיות שאנשים חולים? זאת מכיוון שלתאים יש זכרון תאי ולכן בעוד שזה חשוב לתת לזמן זמן, יש לייצר ויברציה חדשה בתוך התא וזה יכול לקרות רק על ידי עבודה פנימית נכונה.

ראש אותיות אושר אותיות אישור. הדרך אל האושר מתחילה ביכולת של האדם לאשר את הרגע הזה לא משנה מהו הרגע. זאת הדרך ואין אחרת. הכל זה דימיונות. אושר אמיתי מתחיל בראש, בשכל, באיזון של מחשבה, דיבור ומעשה.

אז שנהיה לראש ולא לזנב, שנזכה לבקש סליחה, שנזכה לסלוח, שנזכה לאהוב ולהיות נאהבים, שנזכה להיות בני אדם אבל באמת, שנזכה להתפרק נכון ולבנות חדש טוב יותר, חזק יותר, אוהב יותר

שנזכה לבחור בחיים בכל רגע מחדש

אליהו ויצמן

הבית לרוחניות מעשית

לפרטים על אירועים מיוחדים וסמינרים בקרו בדף הבית שלנו www.twa.co.il

התחברות / התנתקות